Anin deníCZek

Jak se nám žije po transplantaci jater

Hamburg-Blog

10. června 2006 - Pátý den v Hamburku. Pohoda, jazz...

Tento den jsem strávili odpočinkem. Snažíme se brát náš pobyt tady jako dovolenou a nemyslet na to, co nás čeká. Aňušce se daří výborně, vlivem diuretik jí slehlo bříško a má skvělou náladu .... (pokračování)

Je také při chuti, takže jsme zvýšili dávky mlíčka z 80ml na 110ml každé tři hodiny. Dnes dokonce byla tak moc při chuti, že vypila 20ml přímo z lahvičky! Zbytek stravy dostává pro ni obvyklým způsobem, tedy sondou přes nosní dírku přímo do žaludku. Dáváme jí nyní speciální výživu určenou pro děti s poruchami jater - HEPARON Junior. Oproti jiným umělým výživám obsahuje výrazně více kalorií, vitamínů a minerálů. Paní doktorka nás však už v nemocnici upozornila na to, že nemoc Aničky je pokročilá a že je možné, že ani s touto zvláštní výživou nic nepřibere. V zápětí ale dodala, že to za to stojí zkusit. Brali bychom každý gram .

Den byl poměrně horký, zůstali jsme doma. K večeru jsme ale vyrazili na procházku po Ependorfu, čtvrti, ve které je nemocnice. Moc se nám zde líbí místní architektura a všude je spousta zeleně. Je tu rovina, takže místní často využívají k přesunu z místa na místo jízdní kolo.

Vojtíškovi i jeho tatínkovi se po operaci daří dobře. Pro Vojtíška budou teď klíčové první dny, kdy se čeká, jak jeho játra budou pracovat a zda jeho organismus játra neodmítne. Doufáme, že vše bude v pořádku.

Dnes jsme se dozvěděli od spolubydlících, že před třemi týdny tu transplantovali játra dvoudenní holčičce, která neměla ani celá dvě kila. Daří se jí zatím výborně . Dává nám to naději, že i naše Aňuška bude jednou v pořádku.

Žádné komentáře
 
(c) 2007 Aňa a její jaterní rota