Anin deníCZek

Jak se nám žije po transplantaci jater

Hamburg-Blog

15. června 2006 - Už skoro víme kdy a taky o pojišťovně

Jako obvykle začnu hodnocením počasí :-). Je už jen něco kolem 20 stupňů a tak je nám líp. Přesto byla Aňa téměř půl dne naprosto bez nálady a i Jitku už to začalo trápit, že se ani neusměje. Ona vypadá tak odevzdaně a klidně, když jí není OK. Naštěstí se vše v dobré obrátilo zhruba kolem třetí odpoledne, když jsme se vraceli z nákupu. Asi se jí líbila klimatizovaná atmosféra u regálu s jogurty a trochu se spravila :-) a začala se i usmívat a slintat a blbnout. Máme dojem, že to je způsobené... (pokračování)
tím očkováním, které Anina tak dobře doposud snašela. Žádná teplota a tak. Ale možná, že s tím stejně skrytě bojuje a projevuje se to její mírnou otupělostí. Nemyslím si, že by se už mohla tak markantně a naráz projevovat intoxikace organismu kvůli nefungujícím játrům. Dnes ráno si mě ještě naše transplantační koordinátorka pozvala do nemocnice kvůli vysvětlení jediného problematického nálezu, který se jim podařil na mně vyzjistit. Mám nějakou genetickou predispozici k trombóze, což je přitěžující faktor, který v případě, že je kombinován s kouřením, alkoholismem a velkou nadváhou, vede na 100% k odmítnutí mě jako dárce. Jelikož ale kromě té predispozice nespadám do žádné z dále uvedených kategorií, budu připuštěn :-). Odpoledne mi volala paní koordinátorka, že druhé matiné s psychologem a navazující zasedání posudkové etické komise bylo stanoveno na čtvrtek příští týden. Byl jsem sousedem ostravákem poučen, že druhý psycholog má poznámky prvního psychologa velmi pečlivě nastudovány a že by bylo krajně nevhodné se jakkoliv od své první výpovědi lišit. Dobře tedy, ale na taktice absolutní stručnosti z mé strany stále trvám. Transplantaci pak už skutečně nestojí nic v cestě a bude, jak se u nás na Internetu říká, ASAP. Reálné to tedy je počátkem přespříštího týdne.

Po návštěvě nemocnice jsme se rozjeli opět do dalšího nákupního centra podívat se zase na nějaké ošacení. Mnozí mi píšete a vyjadřujete podivení nad tím, že jsem vůbec fyzicky schopen navštívit šopink-centrum téměř vzápětí po příjezdu do cizí země. Ano, jsem. A jak vidíte, udělal jsem to dnes znovu! Nebudu vás zatěžovat detaily a tak to jen shrnu do konstatování, že jsme nějaké věci nakoupili a spokojeně odjeli do dalšího(?!?) šopink-centra nakoupit nějaké ovoce a zeleninu a jogurty...

Dnes večer se konala každočtvrteční společná (nepovinná) večeře. Bylo to velmi příjemné a naprosto neformální setkání obyvatel RMD, kteří zrovna byli doma. Vařily paní dobrovolnice, které to, jak jsme pochopili, dělají pravidelně jako formu výpomoci. Byly hovězí minikarbanátky, bramborový salát bez majonézy a míchaná vejce, to vše podléváno sklenicí červeného vína a završeno jahodami s tvarohem. Moc dobré posezení :-). Hodně dopisů dostávám na téma, co moje dietní kůra? Vzhledem k tomu, že mi bylo specialistkou na játrové vědy sdělelno, že shodit přes deset kilo za tři týdny je vůči játrům nezdravé, jsem se po dlouhé době k takově hostině připojil. Malé porce, ale ještě stále mě teď po třech hodinách tlačí v žaludku. A stejně si myslím, že paní doktorka prostě jen žensky záviděla mé výsledky ;->. Ono to játrům určitě pomohlo a zmenšila se.

Anička večer měla stále náladu dobrou, dokonce se chvílemi zapojovala do hovoru dospělých u stolu a rozšířila tak diskuzi o svůj pohled na věc. Jitka iniciativně vypila před večeří nejen svůj, ale i můj hrnek kávy, takže teď má oči jak tenisáky a surfuje freneticky po Internetu :-).

Chtěl bych se ještě zmínit o pojišťovně a o schvalovacím procesu, který předcházel našemu odjezdu do Hamburgu. Anička je pojištěná u Oborové zdravotní pojišťovny. Musím říct, že až doposud jsme velice rádi, že jsme u Oborové pojištěni. Rychlost, s jakou pojišťovna náš případ vyhodnotila a schválila, nám doslova vyrazil dech. Nejde tu o malou částku. Odhadovaný rozpočet na transplantaci je 4,3 milionu korun a na to se už musí sejít určitě to nejvyšší vedení. Prakticky do 10 dnů jsme měli potřebný dokument E112 k dispozici. Po získání razítka v Motole jsme mohli vyrazit do Hamburgu. V Oborové pojišťovně bych chtěl především poděkovat za dosavadní přístup paní zdravotní ředitelce. Paní ředitelka byla se mnou ochotna telefonicky několikrát konzultovat a vše mi z první ruky vysvětlila, což nám se ženou dost pomohlo a ujistilo nás o jejich podpoře. Dále se nabídla, že se na ni mohou přímo skrze email obrátit nemocniční úředníci v Hamburgu v připadě jakýchkoliv nejasností a to se nakonec i stalo. Pokud si dobře pamatuji, je to snad první tak finančně náročná transplantace OZP. Zatím to tak vypadá, že mohu všem pojišťovnu číslo 207 jen doporučit, ale je fakt, že ještě nejsme zpátky doma a nerad bych to zakřiknul. Tak papec!

Poslední komentáře
27.06.2012 20:40:10: Když Vám došly peníze... Půjčka s rozvahou konsolidace-pujcek-ihned.cz/ oddlužení
 
(c) 2007 Aňa a její jaterní rota