Anin deníCZek

Jak se nám žije po transplantaci jater

Hamburg-Blog

16. června 2006 - O pozděpříchozích a karaoke v akci

Venku to vypadá na déšť. Již nějaký ten den víme o tom, že v pátek se máme dostavit na kontrolní odběry a k někomu, kdo si říká gastroentomolog. Nejsem si úplně jistý, čím se zabývá. Možná to je člověk, který studuje stolovací návyky motýlů, mohl by to být člověk, který rád pojídá střevlíky nebo třeba... aha, tak ne. Jitka mi právě vysvětlila, že to je... (pokračování)

člověk, který se zabývá zažívacím systémem naší Ani, a že je to gastrometeorolog... eee, totiž gastroenterolog. Uf. Takže s tímto pánem případně paní jsme měli dnes mít schůzku. Ono se vlastně nepozná, zda jde o něho, či o ni, pokud se pohybujeme mimo naše slovanské jazykové prostředí. Za některé vymoženosti jsem svým pra-pra-pra-pra-předkům a předkyním celkem vděčný :-). Mně se podařilo přesvědčit Jitku, že schůzka je kdykoliv během dopoledne, protože paní doktorka říkala, že stejně mají narváno a tak pro nás přesný termín nemůže sehnat. Jitka se ještě snažila oponovat, že jsem dostal termín napsaný na papírku, ale já žádný nenašel, ergo papírek nikdy neexistoval :-).

Na cestě do nemocnice, doslova pár kroků ode dveří na oddělení se nám Aní náááádherně pozvracela. Celá náprsenka byla potřísněna. Bylo jasné, že ačkoliv je teprve (...) 11:00 hod, musíme zpět domů a převléknout ji.

O půl dvanácté jsme byli zpět a stepovali na recepci ve správné budově. Paní recepční nás moc ráda viděla, ale ještě raději by nás viděla ráno v devět hodin, kdy jsme tam ve skutečnosti měli být... Já vím, padá to na moji hlavu :-). Vše nakonec nějak dopadlo, ke gastroelefantologovi máme jít znovu ve čtvrtek příští týden, jde jen o kontrolní prohlídku a pár slov k transplantaci. Aničce se pořád drží na dobré úrovni minerály, ale když jí brali krev, tak to zní stříkalo pod proudem. Má už hodně mizernou srážlivost krve kvůli těm nefunkčním játrům. Doktorky jsou si toho ale vědomé a uklidnily nás, že se ani nic jiného neočekává. Teď ještě aby se nám Anče jako Šípková Růženka někde o trn bodla... :-/

Dostali jsme recepty na několik nových léků plus na staré, které nám docházejí. Podařilo se nám získat i recept na velmi kvalitní mlíčko, o kterém už psala Jitka, zvané Heparon. Je dost drahé a v Aničce mizí strašně rychle. Celkem dobře snáší dvojnásobné dávky při krmení, to zvracení dnes ráno byla skutečně výjimka. Máme ale při pohledu na to, co vykaká, dojem, že toho je víc, než mlíka, kterým ji krmíme. Že by perpetum-mobile? A co na to Jan Tleskač?

Odpoledne jsem kolegovi Lvovi (fakt se tak jmenuje) koupil Karaoke :-) U nás to marně sháněl a tady to bylo -představte si tu náááhodu- v akci! Už se těším na prázdniny, jak to roztočíme na tradiční GardenParty.

Tak mě napadá, že jsem se tam teď vlastně sám pozval... no... nevadí :-].

V neposlední řadě jsme dnes zprovoznili webkameru, kterou najdete v pravém sloupci. Funkční ale bude jen na vyžádání a následné schválení, protože žere moc dat a data jsou drahá. Alespoň tady v Německu to platí dvojnásob.

Žádné komentáře
 
(c) 2007 Aňa a její jaterní rota