Anin deníCZek

Jak se nám žije po transplantaci jater

Hamburg-Blog

17. června 2006 - Den v přístavu a kterak jsme si nekoupili DVB-T televizní přijímač

Vstali jsme dnes celkem brzy. Za okny bylo sice pošmourno, ale na déšť to nevypadalo a tak jsme se rozhodli, že dnešním cílem našeho výpadu bude přístav. Po náhodné konzultaci s ostravským kolegou a následném zadaní koordinátů do naší GPS jsme byli připraveni vyrazit. S sebou jsme vzali ještě oběd a-la stříkačka pro Aňu, jelikož jsme počítali s tzv. půldeňákem. Jak už to tak u nás chodí, i když vstáváme jak brzo chceme,... (pokračování)
do cíle dorážíme před obědem. Vzdušnou čarou je přístav vzdálen cca 4 kilometry, cesta zabere maximálně 15 minut. To zmiňuji jen pro představu, co dá práce vyhrabat se z McDonalda :-). Zaparkovali jsme ještě v zóně, kde nebylo placené stání, takže jsme neměli na spěch. Labe je v těch místech dost široké a hluboké, aby tudy nedávno proplula na své návštěvě Německa i největší zaoceánská osobní loď Queen Mary 2. V přístavu bylo velmi mnoho turistů, kteří se shlukovali především na zastávkách vyhlídkových autobusů s odklápěcí střechou, odbavištích lodních vyjížděk ne nepodobných pražským turistickým kratochvílím na Vltavě a především u stánků s buřty a klobásami. My jsme si spíše všímali zajímavé architektury v přístavu, která nezapře inspiraci v lodích, krmili Aninu, hladovou to osůbku a za jemně padajícího deště vážili cestu zpět k autu. Jelikož bylo již značně po obědní době, neodolali jsme a jednu klobásu v minirohlíčku jsme si koupili také. Byla moc dobrá :-)

Po návratu domů holky usnuly v posteli a já spřádal plány, jak si vyrazím koupit adaptér na příjem digitální televize na svém notebooku do blízkého Media Marktu. Přece jen naše reprezentace měla dnes večer hrát s Ghanou, což byl dost dobrý důvod pro takovou investici. Ghana měla být přece jen snadným soupeřem a spíše takovým zahřívacím zápasem před střetnutím s Itálií příští týden. Nakonec jsem plány spřádal tak dlouho, že vyrazily probudivší se holky se mnou. Ještě během výběru toho nejvhodnějšího přístroje jsem vyslechl hlasitý rozhovor několik prodavačů na téma, jak jsou Češi nejlepšími fotbalovými hráči na světě. To tvrzení dosti kontrastuje se všudypřítomným projevováním národní hrdosti většiny Němců. Vlajky visí spontánně prakticky na každém domě a každé třetí auto má taková tykadla taktéž z vlajek připevněných po stranách na dveřích. V duchu jsem německé prodavače pochválil za dobrý vkus a vybíral jsem dál. Tu se prostřednictvím místního rozhlasu ozvala pracovnice obchodního domu se zprávou, že zápas je v současné době 2:0 pro Ghanu. Zapomněl jsem na DVB-T přijímač a vydal se směrem k východu. Počítám, že hoši projedou Italy stejně ostudně, jako to dokázali u tak podceňovaného soupeře, jako byla Ghana a u toho já být ani prostřednictvím obrazovky nemusím.

Nicméně, když nejde o život...

Anička měla dnes dobrý den, pořád se na nás smála a ani teď večer se jí moc spát nechtělo. Uvidíme, jaká bude noc. Zítra musíme uklízet, v pondělí nám během dne přijde firma umývat okna, tak je potřeba tomu tady dát alespoň přechodný řád :-) Tak papec!

Poslední komentáře
18.06.2006 07:56:09: Zdravím do Hamburgu a přeji pěknou nedělismileyZa chvíli raporty budu číst i Verunce a Kubíkovi jako r...
 
(c) 2007 Aňa a její jaterní rota