Anin deníCZek

Jak se nám žije po transplantaci jater

Hamburg-Blog

7. června 2006 - Druhý den v Hamburku. UTZ jater a hlavičky.

Druhý den v Hamburku. Ráno se za námi stavila paní Geise, která je rodilá Češka a pracuje pro tuto nemocnici již přes 30 let a příležitostně překládá hospitalizovaným Čechům. Paní Gaise domluvila Vaškovi prohlídku na transplantační klinice, kam ho zavedla. Cestou mu představila rodinu z Ostravy s dvouletým Vojtíškem, která v Hamburku rovněž čeká na transplantaci jater. Vašek strávil na klinice několik hodin čekáním, poté mu vzali krev a moč a byl propuštěn za námi... (pokračování)

Odpoledne měla Anička UTZ vyšetření jater a hlavičky. Doktor konstatoval, že játra jsou již kompletně zničená  a transplantace by měla přijít co nejdříve.

K večeru jsme odjeli vyřídit ubytování do hotelu Ronalda McDonalda, čekaly tam na nás dvě dobrovolnice a provedly nás. V hotelu je společenská místnost (jídelna) a kuchyně s úplným vybavením. Je tam lednička, mrazák i spížka, ve všech je vyhrazena polička pouze pro náš pokoj. Pokoj je útulný, s malou koupelnou a WC. V hotelu je také možnost vyprat si věci v pračce a vyžehlit. Celé to funguje na bázi charitativní organizace, proto před odjezdem musí odjíždějící uklidit pokoj sami tak, aby byl připraven pro příští návštěvníky .

Po domluvě s doktorkou jsme Aničce nasadili novou výživu – Heparon. Jedná se o speciální výživu pro děti s poruchami jater, je podstatně více kalorický než Nutrilon pepti MCT a kupodivu není tak hořký ; dokonce bych řekla, že je i chutný. Třeba by mohl Aňuši zachutnat a odpadlo by krmení sondou. Sondu jsme zde připevnili natrvalo, sestřičkám se příliš nezamlouvalo, že jsme zvyklí každé krmení zavádět sondu znovu. Anička snáší sondičku kupodivu dobře, žádné problémy s dýcháním nemá.

Zvýšené dávky diuretik se projevily tak, že Aňuša v průběhu jednoho jediného dne shodila více než 300g, takže současná váha je 6 725g. Pochopitelně se teď Anička cítí výborně a má usměvavou náladu .

Poslední komentáře
27.06.2012 16:11:18: Když potřebujete půjčku Odpovědné půjčky pujckapenize.cz/pujcka-bez-dolozeni-prijmu.php půjčky bez ...
 
(c) 2007 Aňa a její jaterní rota