Anin deníCZek

Jak se nám žije po transplantaci jater

O nemoci

Naše brněnská nemocnice dostala odpověď od prof. Burdelskiho ohledně očkování Aničky. Vzhledem k tomu, že se neustále vedou diskuse o tom, zda a co očkovat, kopíruji sem odpověď váženého pana profesora.

První část reportáže je zde, druhá část zde.

Fotky jsou velice reálné, manžel odmítl vůbec celou reportáž shlédnout :o)

Já jen smekám před výkonem doktorů v pražském IKEM!

Od začátku transplantačního programu v roce 1989 v Hamburku transplantovali játra 455 dětem za použití všech dostupných technik. V dubnu roku 2001 zemřel v nemocnici poslední pacient po transplantaci jater. Od této doby byly všechny děti po transplantaci jater (celkem 170) propuštěny z nemocnice. (pokračování)
V období let 2001 - 2005 bylo v ČR registrováno u kojenců 25 případů atrézie žlučových cest, z toho 16 děvčat a 9 chlapců. S touto nemocí se narodí přibližně jedno dítě z 18 000 narozených.... (pokračování)
Posledni komentare
30.08.2006 15:01:09: Ahoj Blanko, já jsem jen překopírovala info, které jsem našla. Najdu a dopíšu tam zdroj informací. M...
24.08.2006 23:05:47: AHOJKY!Jen takovy maly detail.Jirka byl na transplantaci 2002,tak mate ve statistice chybicku.Pa Bla...

Velice často dochází k rozvoji potravinových alergií po transplantaci jater. V tuto chvíli tento fenomén není vědecky nijak vysvětlen. V některých případech se zdá, že se jedná o přímý přenos potravinové alergie z dárce, který byl postižen potravinovou alergií, prostřednictvím bílých krvinek, které jsou předány spolu s transplantovanými játry.... (pokračování)

Co způsobuje atrésii žlučových cest?
Příčina vzniku atrésie žlučových cest je neznámá. Někteří vědci se domnívají, že děti se s atrésií žlučových cest již rodí a problém vzniká v průběhu těhotenství v období, kdy se vyvíjí játra a žlučový systém. Další vědci jsou toho názoru, že problém vzniká až po narození a to působením infekcí nebo toxických látek..... (pokračování)
 
 
(c) 2007 Aňa a její jaterní rota