Anin deníCZek

Jak se nám žije po transplantaci jater

Občas-Blog

25. listopadu 2006 - Holky jsou zase doma :-)

Dnes nás propustili z nemocnice. Včerejší večerní dávka imunosupressiva byla podána již ústy stejně jako ta dnešní z rána. Jsme domluveni na kontrolu v úterý, kdy se promě odběru pobavíme lékaři co a jak dál. V té době již budou v kontaktu s profesorem Burdelskim, předal jsem panu doktorovi z transplantační onkologické jednotky všechny kontakty. Dnes jsme ještě před odchodem z nemocnice nechali vzít Anině krev na test výše cyklosporinu. Moc dobře to nešlo, má chudinka žilky rozpíchané, ale nakapali jsme na dva pokusy něco málo do zkumavky. Sestřičky na odběrovce jsou tu šikovné a Aničku již dobře znají, ale co naplat, když za posledních pár dní bylo těch pokusů o odběr tolik :-(. Prostě žilky jsou malé, je jich málo viditelých a jsou křehké.
Potom jsme se dohodli, že vzhledem k kriticky malému množství krve z oděru a z důvodu urychlení věci odvezeme zkumavku do Bohunic sami. Tam je centrální laboratoř, kde se zkusíme osobně domluvit s laborantkami na možnosti provedení testu.
Když jsem s kelímkem v sáčku, který skrýval žádanku a zkumavku, přistoupil v Bohunicích k informačnímu kiosku, měla paní za přepážkou při pohledu na mě hned jasno.
"Řízl jste se do prstu, že?" nevzrušeně se optala dřív, než jsem stačil cokoliv říct.
Já odvětil, že šikovný jsem na to dost, ale že protentokrát hledám jen laboratoře :-). Asi je zcela běžné, že se na informacích objevují muži s kelímky, které skrývají části jejich těl neodborně odělené umnou rukou kutila. Usmála se chápavě a vysvětlila cestu.
V laboratořích velmi milé laborantky konstatovaly, že krve jest dosti i na požadovaný test a že to bude trvat zhruba dvě až tři hodiny. S díky a dobrým pocitem, že ten odběr nebyl marný, jsme opustili Bohunickou nemocnici a mířili směr domov :-).
Anině její sourozenci už při prvním spatření viditelně zvedly náladu, děcka jsou již na sebe hodně vázaná a to je dobře.
Teď si holčina dosyta užívá znovunabytou volnost, šmejdí tu po pokoji a všechny kouty se před ní opět třesou :-).

Jo, abych nezapomněl, výsledky testu na rotaviry, který se dělal z posledního výtěru, byl negativní. Zůstává tedy pořád otázkou, co Aně ten průjem způsobilo.

Tak to je vše pro dnešek, zatím papec, děcka!

 

Žádné komentáře
 
(c) 2007 Aňa a její jaterní rota